http://vvr.at.ua

Четвер, 27.06.2019, 07:12 Адміністратор сайту - Ліпінський Ю.Л.

Вы вошли как Гість | Группа "Гості" | RSS  Структура Діяльність Контакти |          | Мой профиль | Выход

Меню сайта
Разделы новостей
===================

===================
=
Форма входа
Календарь
«  Червень 2019  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Поиск
Друзья сайта


Статистика    Згідно з рекомендаціями Конференції ООН з довкілля та розвитку, що містяться у розділі 18 (Ресурси прісної води) Порядку денного на XXI століття, 2 грудня 1992 року Генеральна Асамблея ООН прийняла резолюцію про щорічне проведення Всесвітнього дня води 22 березня, починаючи з 1993 року. Головна мета започаткування Дня води — проведення активного інформування серед широких верств населення та привернення уваги громадськості і політиків до проблем води.  
    Усвідомлюючи обмеженість та вразливість водних ресурсів, 2005-2015 роки проголошені Міжнародним десятиріччям дій «Вода для життя», які покликані привернути увагу до проблем, пов'язаних з водним фактором.

2017 — «Чому стічні води?» 
2016 — «Вода та робота»
2015 — «Вода та сталий розвиток»
2014 — «Вода та енергія»
2013 — «Співпраця: основи глобальних водних цілей»
2012 — «Вода і безпека харчування»
2011 — «Вода для міст»
2010 — «Чиста вода для здоров'я світу»
2009 — «Спільні води — спільні дії»
2008 — «Водні ресурси і санітарія»
2007 — «Вирішення проблеми дефіциту води»
2006 — «Водні ресурси і культура»
2005 — «Водні ресурси для життя»
2004 — «Водні ресурси і стихійні лиха»
2003 — «Водні ресурси для майбутнього»
2002 — «Водні ресурси для розвитку»
2001 — «Водні ресурси для здоров'я» 
2000 — «Водні ресурси для XXI століття»

Всесвітній день води 2016 — «Вода та робота»

   22 березня 2016 року у всьому світі проходили заходи з відзначення Всесвітнього дня води, мета яких привернути увагу громадськості до проблем водних ресурсів та наголосити на їх вразливості. В цьому році заходи проходили під гаслом «Вода та робота». Виконання працівниками своїх службових завдань так чи інакше залежить від води, а її якість впливає на життя і здоров'я працівників.

   Враховуючи тематику цьогорічного Всесвітнього дня води фахівці Апостолівського МУВГ вирішили познайомити підростаюче покоління з роботою управління. Тому, 18 березня 2016 року спеціалісти відділу водних ресурсів запросили учнів Першотравенської ЗСШ ознайомитися з роботою насосної станції № 4. Під час екскурсії до насосної станції школярі прослухали лекцію присвячену до Всесвітнього дня води 2016 та познайомилися з технологічним процесом подачі води на зрошувальні землі. По завершені акції кожний з учасників отримав буклет, в якому досить змістовно викладена інформація про святкування Всесвітнього дня води 2016 та водні об’єкти Апостолівського району.

 


Всесвітній день води 2015 — «Вода та сталий розвиток»

    17 березня 2015 року представники відділу водних ресурсів завітали до Апостолівської загальноосвітньої школи № 3. Для учнів 1 – 4 класів була проведена цікава екологічна бесіда про водні ресурси Апостолівщини та відзначення Всесвітнього дня води 2015. Діти отримали чудові буклети, в яких досить змістовно викладена інформація про святкування Всесвітнього дня води 2015 та водні об’єкти Апостолівського району.

     20 березня в Апостолівському МУВГ відбулися урочисті збори присвячені відзначенню Всесвітнього дня води. На урочистостях були присутні в.о. голови Апостолівської райдержадміністрації – Карпушенко А.В., заступник  голови Апостолівської районної ради – Романова  Н.М.  та голова Апостолівської районної профспілкової організації працівників АПК - Аленін Я.М. До колективу з доповіддю про важливість захисту водних ресурсів звернулись в.о. начальника управління – Гіберт В.В. та начальник відділу ВР - Ліпінський Ю.Л..

     Після закінчення виступів були нагороджені фахівці, які своєю плідною працею зробили внесок у збереження та відтворення водних ресурсів регіону. Грамотою голови Апостолівської райдержадміністрації нагороджені  Крисальний В.І. – начальник відділу експлуатації меліоративних систем та Топчій Е. Й. – слюсар – ремонтник IV розряду. Грамотами Апостолівського МУВГ відзначені начальник відділ водокористування – Соколик О.В. та ланковий машиніст насосної станції №25 АЕД – Персанова С.П.


Всесвітній день води 2014 — «Вода та енергія»

      21 березня в Апостолівському МУВГ відбулися урочисті збори присвячені відзначенню Всесвітнього дня води, на яких керівник О.В. Черствий та спеціалісти управління доповіли про стан водних ресурсів та відзначили спеціалістів, які своєю плідною працею зробили внесок у розвиток водного господарства та здійснення водоохоронних заходів.

      Представники відділу водних ресурсів завітали до Степівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ст.,  Водянської загальноосвітньої школи І-ІІІ ст., Підстепнянської початкової школи, Ленінської загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. та Ленінської загальноосвітньої школи І-ІІ ст. Для учнів була проведена цікава лекція про значення водних ресурсів та відзначення Всесвітнього дня води 2014. Діти отримали інформаційні буклети.

   


Всесвітній день води 2013 — «Співпраця: основи глобальних водних цілей»

   Підготовлено та розповсюджено 120 спеціальних брошур до Всесвітнього дня води 2013. 
   13 березня 2013р. були проведені еколого – виховні лекції в школах Широківського району. Спеціалісти відділу водних ресурсів провели еколого – виховні уроки, присвячені Всесвітньому дню, з учнями 1-9 класів Новоселівської СЗШ, Червонівській СЗШ та Явдотівській СЗШ.
   22 березня 2013р. в управлінні були проведені урочисті збори, присвячені Всесвітньому дню води. На урочистостях були присутні голова Апостолівської районної ради – Савченко А.В. та помічник народного депутата України Шпенова Д.Ю. – Бизов С.С. До колективу звернулись начальник управління – Черствий О.В. та начальник відділу ВР - Ліпінський Ю.Л.. 
     Грамотою народного депутата України Шпенова Д.Ю. нагороджений начальника управління – Черствий О.В., Почесною грамотою голови Апостолівської райдержадміністрації та голова Апостолівської районної ради нагороджені: заступника начальника управління Кононенко А.М. та начальник відділу ВР - Ліпінський Ю.Л.. Грамотами Апостолівського МУВГ нагороджені: головний інженер управління - Дейнега М.О.; начальник відділу експлуатації меліоративних систем - Крисальний В.І.; ланкові машиністи насосних установок – Денисюк В.І. та Захарченко В.М.. 
   
   Управлінням в розділі "Світові події" на сайті Unwater (http://watercooperation2013.org/), який присвячений означеному святу, було зареєстровано Апостолівське МУВГ, як організацію, що пропагандує Всесвітній день води. На офіційних сторінках цього сайту постійно розміщувалась інформація про роведені управлінням водоохоронні та просвітницькі заходи. 
Для ознайомлення широких верств населення з проблемами водних ресурсів до районних газет Апостолівського та Широківського районів надані статті про Всесвітній день води.

Всесвітній день води 2012 — «Вода і безпека харчування»

       15 березня 2012р. були проведені еколого – виховні лекції в школах Широківського району. Спеціалісти відділу водних ресурсів поспілкувалися з учнями 5-9 класів   Андріївської ЗШ, Новокурської ЗШ та Шестірнянської ЗШ.
       22 березня 2012р. в управлінні були проведені урочисті збори, на яких керівники та спеціалісти управління доповіли про важливість проведення заходів до Всесвітнього дня води.
Заходи щодо відзначення Всесвітнього дня води направлені на те, щоб привернути увагу суспільства до проблем водних ресурсів. Отже, однією з основних задач Апостолівського МУВГ було те, щоб якомога більше людей дізналось про святкування Дня води.
     З цією метою, в розділі «Світові події»  на сайті UNWATER (http://www.unwater.org/worldwaterday/), що присвячений Всесвітньому дню води 2012 було зареєстровано Апостолівське МУВГ, як організацію, що пропагує Всесвітній день води. Завдяки чого відвідуваність нашого сайту зросла в чотири рази та розширилась географія його користувачів.  На офіційних сторінках UNWATER в Інтернеті постійно розміщувалась інформація про заходи управління до Всесвітнього дня води.
       На першій сторінці лютневого виписку газети «Джерело Апостолівського МУВГ» надрукована стаття про Всесвітній день води. 22 березня випущено спеціальний номер газети «Джерело Апостолівського МУВГ», що присвячений Всесвітньому дню води 2012.
        В освітніх цілях було випущено та розповсюджено більше ста буклетів про Всесвітній день води 2012.
      24 березня 2012р. в районній газеті Широківського району «Вісник» (№12 (6717) від 24.03.12р.) опубліковано статтю, інженера з використання ВР Луценко Р.Г., присвячену святкуванню  Всесвітнього дня води 2012.

Всесвітній день води 2011 — «Вода для міст»

    Заходи присвячені Всесвітньому дню води 2011 проводились під гаслом «Вода для міст». Зараз взаємовідношення між водою і містами критичне. 21 із 33 всесвітніх міст – гігантів будуються на узбережжі, що вкрай негативного впливає на водні ресурси нашої планети. 27% з міських мешканців в країнах, що розвиваються, не мають у своїх оселях доступу до води.
    Згідно даних Всесвітньої метеорологічної організації, до 2020 р. з нестачею питної води можуть зіткнуться 2/3 жителів планети. І хоча Земля потенційно має достатню кількість водних запасів, в просторі і в часі вони розподілені нерівномірно. За останні 100 років потреба у воді на планеті зросла в 6 разів.       За добу населення Землі використовує сім мільярдів тон води. Міський мешканець вживає 200л тільки на побутові потреби. Ці показники мають тенденцію до зростання. Вода займає більшу частину поверхні нашої планети, але лише 3 % із цього багатства – вода питна, придатна для життя. Сьогодні       31 країна стоїть перед загрозою серйозної водної кризи, а 80% всіх хвороб в сучасному світі пов'язано з водними забрудненнями.
    В Апостолівському районі фахівцями Апостолівського МУВГ в Жовтокам’янській та Токівській школах були проведені еколого-виховні уроки і обговорені проблеми р. Жовтенької та шляхи покращення її екологічного стану.
      В управлінні відбулися урочисті збори, на яких керівник та спеціалісти управління доповіли про стан водних ресурсів та відзначили спеціалістів, які своєю плідною працею зробили внесок у розвиток водного господарства та здійснення водоохоронних заходів.  
     У Всесвітній день води було вирішено урочисто відкрити та освятити джерело, що знаходиться на відстані 1,5 км на південно – захід від села Михайлівка. У відкриті джерела взяли участь начальник управління агропромислового розвитку Апостолівської РДА О.В. Горбунов, голова Апостолівської районної профспілки АПК Я.М. Аленін, представники Михайлівської сільської ради та населення с.Михайлівка. Обряд освячення провів отець Степан. До присутніх звернувся начальник Апостолівського МУВГ О.В. Черствий, який у своїй промові наголосив про важливість проведених робіт по відновленню джерел та про інші екологічні заходи управління.
    В приміщені Апостолівського МУВГ організована виставка дитячих малюнків - «Бережемо воду разом!»
 

Всесвітній день води 2010 - «Чиста вода для здоров'я світу»

     Всесвітній день води 2010 проходив під гаслом "Чиста вода для здорового світу”. Заходи щодо поліпшення стану водних ресурсів можуть бути ефективними лише за умов інтеграції зусиль споживачів, науковців, фахівців і громадськості як на національному, так і на міжнародному рівні.
    Заходи, присвячені Всесвітньому дню води, фахівцями Апостолівського міжрайонного управління водного господарства були проведені в школах Апостолівського та Широківського районах. 
 17 березня 2010 року фахівці відділу водних ресурсів завітали до Кам’янської ЗОШ та Михайло– Заводської ЗОШ, де разом з учнями обговорили проблеми річки Кам’янки та шляхи покращення її екологічного стану. 
 18 березня 2010 року спеціалісти відділу відвідали Олександрівську СЗШ, Водянську СЗШ та Степівську СЗШ. З учнями 5 – 11 класів проведено екологічні уроки на тему "Вода – основа життя”. Учні стривожені екологічним станом водойм регіону. 
 19 березня 2010 року в Широківській СЗШ №1 та СЗШ №2 з учнями 6 – 8 класів була проведена бесіда про сьогоднішній стан річок району та про шляхи покращення їх екологічного стану.
    В усіх школах з учнями третіх класів проведено конкурс на найкращий малюнок про воду. Від учнів Миролюбівської СЗШ – Капітонова Ю., Прохоренко А., Зубова А., Близнюк А. надійшли чудові малюнки на тему води, а також твори на екологічну тематику від – Децик А. та Зубова А.
  До Всесвітнього дня води фахівці Апостолівського МУВГ випустили інформаційний бюлетень та розповсюдили його безкоштовно серед шкіл Апостолівського та Широківського районів, районних державних адміністрацій, міських та сільських рад. 
  20 березня 2010 року в районні газеті "Апостолівські новини” вийшла стаття інженера з використання ВР Ікат. Ю.Л. Ліпінського на тему "Вода для життя”, присвячена Всесвітньому дня води.
  27 березня 2010 року в Широківській районній газеті "Вісник” вийшла стаття інженера з використання ВР Р.Г. Полтавець на тему "Всесвітній день води”.

Всесвітній день води 2009 — «Спільні води — спільні дії»

   20 березня 2009 року Апостолівське міжрайонне управління водного господарства провело заходи присвячені Всесвітньому дню води. В управлінні відбулися урочисті збори, на яких керівник та спеціалісти управління доповіли про стан водних ресурсів та відзначили спеціалістів, які своєю плідною працею зробили внесок у розвиток водного господарства та здійснення водоохоронних заходів.  
   Зі вступним словом до присутніх звернувся начальник управління -  Черствий Олексій Васильович. З доповіддю виступив інженер з використання водних ресурсів Ліпінський Юрій Леонідович. Після закінчення виступів начальник управління Черствий О.В. та начальник відділу водних ресурсів Чорба Т.І. розпочали нагородження спеціалістів – активістів водного господарства. Почесні грамоти за вагомий внесок у розвиток меліорації та водного господарства та сумлінну працю отримали  – Кононенко А.М., Соколик О.В., Чорба Т.І., Берьозкін О.Ю., Бистрова Т.І.
    Святкування Всесвітнього дня води було продовжено у школах села Ленінське. Перед школярами Ленінської загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. та  загальноосвітньої школи І-ІІ ст. виступили спеціалісти Апостолівського МУВГ. Зі вступною доповіддю виступив інженер з використання водних ресурсів Ліпінський Юрій Леонідович. З доповіддю про роль та місце Апостолівського МУВГ в розвитку району розповіла інженер з використання водних ресурсів І кат. – Павлюк Ольга Леонідівна. Учні шкіл дуже добре підготувались до свята. 
   Учень  5 класу ЗОШ І-ІІІ ст. Вовк Гліб, захистив свій реферат "Річка мого дитинства. Річка Базавлук”. У рефераті була розкрита історія річки та її важливість для мешканців навколишніх сіл. Гліб написав вірша про сьогодення річки Базавлук, який зачитав перед присутніми.
    Учні 11 класу ЗОШ І-ІІІ ст. Діденко Наталія та Костиренко Василь презентували захист свого проекту під назвою "Проблеми Каховського водосховища”. Вони відмітили екологічні збитки завдані довкіллю нашого краю з будівництвом водосховища. Були зроблені фотознімки водоохоронної зони, на яких гостро показані проблеми Каховського в-ща.
    Про важливість води в нашому житті  розповіли присутнім учні 5 класу ЗОШ І-ІІІ ст. Варламова Ілона та Мариненко Іван. Їх підтримали і учні ЗОШ І-ІІ ст., які повідали про історію свого краю та бережливе відношення до води в природі. Школярі 5 – 8 класів  ЗОШ І-ІІ підготували виставку малюнків на тему "Вода – це життя”. Всі учасники святкування Всесвітнього дня води отримали пам’ятні подарунки від спонсорів, а переможців було нагороджено почесними грамотами Апостолівського МУВГ та призами.
     На цьому заходи присвячені Всесвітньому дню води підійшли до завершення. Ми сподіваємось, що кожний присутній по новому буде дивитися на воду та на довкілля і для майбутньому покоління збереже побачене і не допустить недбалого ставлення населення, як до екосистеми в цілому, так і до кожної річки чи водойми. В районні газеті "Апостолівські  новини”  надруковано статтю, яка присвячена  святкуванню Дня води. Під час інспекторських перевірок проводиться роз'яснювальна робота щодо дбайливого ставлення до водних джерел, їх значення в життєдіяльності суспільства.

Всесвітній день води 2008 - «Водні ресурси і санітарія»
  Тематика Всесвітнього дня води 2008 була пов'язана із погіршенням кількості якісних водних ресурсів у світі і, в підтримку проголошення 2008 року – роком санітарії, присвячена «Санітарії». Економне використання водних ресурсів та забезпечення адекватних санітарних умов для здорового життя – базові положення забезпечення прав людини та покращення демографічної ситуації.
          21 березня 2008 року Апостолівське міжрайонне управління водного господарства провело заходи присвяченні Всесвітньому дню води. В управлінні відбулися урочисті збори, на яких керівник та спеціалісти доповіли про стан водних ресурсів та  відзначити спеціалістів водного господарства – активістів природоохоронного руху.
   Збори відкрив начальник управління Черствий Олексій Васильович, який окреслив коло проблем щодо водного фактора на державному і місцевому рівні, визначив стратегічні цілі і головні напрямки розвитку водогосподарського комплексу. 
    З доповіддю виступила начальник відділу водних ресурсів Чорба Тамара Іванівна. В своїй доповіді зазначила основні завдання з проведення Всесвітнього дня води, висловила глибоку стурбованість станом і якістю водних ресурсів та закликала ефективно використовувати водні ресурси. 
    На зборах було відзначено почесними грамотами спеціалістів водного господарства, які плідною працею зробили внесок у водоохоронний рух. 
            Святкування Всесвітнього дня води було продовжено на березі Каховського водосховища на території насосної станції №25  з залученням Мар’янської сільської ради та учнів Мар’янської загальноосвітньої середньої школи № 2. Заходи мали еколого – просвітницький характер. Мета проведення акції  -  сприяння активному залученню, співпраці та зростання участі громадськості задля подолання екологічних проблем води і санітарії. Перед учасниками свята виступили спеціалісти Апостолівського МУВГ. У своїх виступах вони висловили глибоку стурбованість станом і якістю водних ресурсів та закликали до бережливого  та дбайливого відношення до  водних джерел.
    По всій території було вивішено інформаційні стенди, які активізували екологічну свідомість та інформували громадськість про святкування Дня води.
    Були проведені конкурси на кращий вірш про воду та вікторини екологічного напрямку. Усі діти активно брали участь у заходах і за це кожний з них був нагороджений подарунком та  отримав брошуру на природоохоронну тематику. Учням була проведена пізнавальна екскурсія по території насосної станції № 25. Територія насосної станції знаходиться в зразковому стані. Чистоту та порядок на об’єкті підтримують машиністи  насосної станції № 25, а саме  старший  машиніст – Козирь А.В., машиністи – Захарченко В.М., Горбачов В.В., Персанов С.П.
      На цьому свято підійшло до завершення всі учасники заходів з розумінням поставились до наших роз'яснень, вимог. Отже, після святкування Дня води  учасники зробили висновки про своє ставлення до води та будуть робить свій внесок у подальше відновлення водних джерел.  
     Заходи щодо поліпшення стану водних ресурсів можуть бути ефективними лише за умов інтеграції зусиль споживачів, науковців, фахівців і громадськості. Але ця велика робота не матиме результатів, якщо ми не усвідомимо, що наша, безвідповідальна діяльність неминуче призводить до нераціонального природокористування. А результатом цього є подальше виснаження природних ресурсів і погіршення довкілля.
 
 
 
 

АМУВГ © 2019