http://vvr.at.ua

Субота, 23.03.2019, 19:32 Адміністратор сайту - Ліпінський Ю.Л.

Вы вошли как Гість | Группа "Гості" | RSS  Структура Діяльність Контакти |          | Мой профиль | Выход

Меню сайта
Разделы новостей
===================

===================
=
Форма входа
Календарь
«  Березень 2019  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Поиск
Друзья сайта


СтатистикаДецик Анастасія Геннадіївна

учениця 11 класу Миролюбівської СЗШ,

Широківський район

 

 

Збережімо природу для нащадків!


Люби природу не як символ
Душі своєї, Люби природу
не для себе, Люби для неї.

М. Рильський

     Приємно прокидатись кожного ранку і бачити: влітку - блакитне небо, тепле сонце, зелені віти дерев, а взимку - білий пухнастий сніг і візерунки морозу на вікні. Приємно плескатися у чистій воді річки чи моря, слухати чаруючий спів пташок, вдихати тендітний аромат квітки, відчувати свіжий подих вітру, ступати босоніж по молодому килиму трави. Все це - багатогранний світ природи, який вражає своєю незвичайністю і красою. Але дуже часто ми не помічаємо цієї краси, стаємо до неї байдужими і, що найгірше, докладаємо руку до її нівечення та спотворення. Саме тому проблема охорони та збереження природи сьогодні займає одне із найважливіших місць у нашому житті.

Людина, потрапивши у вир науково - технічного прогресу, починає забувати, що ми всі діти однієї матері - природи. Ця матуся буває різною: і доброю і суворою. Однак ми, як діти, повинні прислухатися до неї, жити з нею у злагоді та поважати її закони.

Оточуюча нас природа надзвичайно вразлива. Скільки сьогодні забруднено річок і морів, знищено тварин, вирубано лісів? Чи завжди в цьому є потреба? Звісно, ні. Просто людина за своєю необачністю і цинічністю, звикла тільки брати, забуваючи, що природні ресурси не можуть бути невичерпними. Зараз екологи практично всіх країн надзвичайно стурбовані також станом повітря, ґрунту і води. Адже без благополуччя навколишнього середовища, наше життя не може бути повноцінним. І дуже гірко усвідомлювати, що зараз настав час, коли природу необхідно оберігати від самої людини.

Багато письменників і художників торкаються теми природи в своїх творах. Вони із надзвичайною майстерністю змальовують кожний її звук , кожний шелех вітру і промінь сонця. Та головною метою їх творів є звертання до кожного з нас із проханням так само тонко відчувати красу природи, охороняти довкілля.

"Варвари двадцятого століття" - так український поет Василь Симоненко назвав тих, хто сіє на нашій планеті "атомні опеньки і гриби". Ці "варвари" перейшли і в двадцять перше століття, продовжуючи нищити все на своєму шляху в пошуках власної користі та наживи.

Народна мудрість говорить: "Які люди, така й природа довкола них". І це справді так, бо тільки від нас залежить, в якому стані буде середовище, що нас оточує. Адже чисто не там, де прибирають, а там, де не смітять. Тому треба піклуватися про довкілля: не кидати сміття, де завгодно, на природі залишати після себе місце відпочинку прибраним, не забувати гасити вогнище, бо від однієї іскри може виникнути пожежа, після якої земля відновлюється кілька десятків років. Це ті правила, які в змозі дотримуватись кожен із нас. Чутлива й вдячна природа завжди відгукнеться на турботу людини.

Отже, ми повинні дбати про нашу екологію, навколишнє середовище, щоб нашому поколінню не було соромно перед нащадками через те, що не змогли зберегти матінку - природу. Треба плекати її, примножувати, щоб наші діти змогли побачити природу такою ж чарівною, якою ми бачимо її сьогодні.

АМУВГ © 2019